Amarok: stoere werkezel van VW
DVHN | Gepubliceerd op 02 augustus 2010, 10:10 Laatst bijgewerkt op 18 maart 2011, 14:59Volkswagen probeert het weer eens met een pick-up: de werkezel Amarok. Het stoere transportmiddel wordt in Argentinië gemaakt en is niet bang voor slechte wegen en flinke vrachten.
Net als de naam Amarok (Inuit voor 'wolf') komt de nieuwe pick-up van Volkswagen uit Amerika. Niet uit het noorden, maar uit Argentinië. De Amarok rijdt daar al een jaartje rond. Anders dan bij de vorige poging van het Duitse merk om Europa warm te maken voor een pick-up, is er nu geen verregaande technische samenwerking met Toyota. De Amarok is helemaal eigen werk.
Voor Noord-, Midden- en Zuid-Amerika is de pick-up het belangrijkste transportmiddel. Daarom is ook voor de Amarok gebruik gemaakt van de Argentijnse en Braziliaanse ervaring die Volkwagen heeft opgedaan. De stoere pick-up heeft dan ook heel ouderwets een ladderchassis en bladveren achter. Een constructie die erg geschikt is voor off-roadgebruik en rijden over slecht geplaveide wegen, maar niet zo op zijn plaats is op het vaak biljartlakengladde West-Europese asfalt.
Toch blijkt bij de nieuwe VW de onderstelafstemming zo goed dat de wagen ook op gebaande wegen comfortabel (mits beladen, anders stuitert hij als een pingpongbal) en koersvast is. In het terrein is de Amarok zeker met vierwielaandrijving (naar keuze inschakelbaar of permanent) tot Range Rover-achtige kunstjes in staat.
De Amarok doet bij ons eerst zijn intrede als pick-up met een dubbele cabine voor vijf personen. In de laadbak kan een Europallet dwars worden neergezet. Het laadvermogen bedraagt 1150 kilo. Een Amarok met een enkele cabine volgt later.
De macho Volkswagen wordt aanvankelijk geleverd met een tweeliter direct ingespoten turbodiesel met 163 pk en een maximumkoppel van 400 Nm. Later biedt het merk de auto ook aan met een 122 pk krachtbron. Een zesversnellingsbak is standaard. De voor zwaar werk bedoelde versies beschikken over inschakelbare vierwielaandrijving. Mensen die een Amarok voor vrijetijdsgebruik aanschaffen, zullen waarschijnlijk de voorkeur geven aan de meer comfortabele permanente 4x4.
Want de wagen is niet alleen een gewaardeerde kracht op boerderij of bouwplaats. Deze pick-up heeft recreatierijders ook veel te bieden. De cabine is ruim (wielbasis 3,10 meter) en verrassend comfortabel. Bovendien kunnen er aanhangers tot 2,8 ton achter de potige VW, die met vierwielaandrijving een uitstekende trekauto. is.
Fiscale indeling
Wat de Volkswagen Amarok, na de zomer, in Nederland gaat kosten is nog onduidelijk. Dat hangt onder meer af van de fiscale indeling. De huidige uitvoering met dubbele cabine mag niet op grijs kenteken en dat maakt de prijs voor professionals oninteressant. Daar werkt de importeur nog aan. Voorlopig wordt de Nederlandse prijs geschat op zo'n dertig mille.





