Troefkaart voor Twingo
DVHN | Gepubliceerd op 23 januari 2012, 12:09Met de nieuwe Twingo bekent Renault kleur. De koper mag een stylingpakket uitzoeken om de auto helemaal aan zijn of haar smaak aan te passen. Een extra troefkaart voor een toch al heel aardig autootje.
Bijna onopvallend is de compacte driedeurs Twingo uitgegroeid tot een bestseller. Eind vorig jaar was hij zelfs even de best verkochte auto van ons land. Dat had natuurlijk veel te maken met zijn belastingvrije status en stevige kortingen in de showrooms. Inmiddels is duidelijk waarom Renault zijn voorraad met zachte drang de deur uit werkte: er stond een nieuwe versie startklaar. Een betere en met name ook leukere auto om precies te zijn.
Wat het meest opvalt, zijn de door de Nederlandse chef-designer Laurens van den Acker getekende nieuwe voor- en achterkant. Ze geven de kleine Renault een meer volwassen uitstraling en zorgen voor extra karakter. Na alle kritiek op het tamelijk anonieme voorgangermodel is dat geen toeval. Deze Twingo zal niemand ontgaan.
Zo is onze testauto uitgevoerd in babyblauw met een geinig spoilertje, witte spiegels en bijpassende witte velgen. Opvallend, maar dan op een leuke manier, als wij op de reacties van de buren afgaan. Ook van binnen krijg je desgewenst speciale kleuraccenten. Je kunt het in de showroom allemaal zelf bij elkaar puzzelen, zodat ze in de fabriek jouw individuele Twingo kunnen bouwen.
Waarvan misschien geen tweede bestaat. Zeker als je de buitenkant ook nog laat customizen met een van de vele sticker- en stripingkits. In de introductiefase van dit nieuwe model kan dat zelfs gratis. Het lijkt ons aan te raden om na het maken van je ontwerp eerst nog een nachtje over je design te slapen, want er zitten stripingkits tussen waar zelfs Starsky en Hutch van zouden schrikken.
Wilt u een aardige aangeklede auto in een iets minder uitbundige uitdossing? Dat kan gelukkig ook. De gemiddelde Twingo-koper is immers nog steeds een veertiger of vijftiger. Een leuk detail is de keuzemogelijkheid voor een glazen of canvas schuifdak. Beide zijn elektrisch te bedienen. Voor 895 euro extra maak je er zo een halve cabriolet van. Leuke mogelijkheden voor een auto die vanaf 8.490 euro in de showroom staat.
Eenmaal op pad wordt al snel duidelijk dat er aan het Twingo basisconcept niet veel is veranderd. Toch hebben de ontwikkelingsmensen de kleinste Renault redelijk doortastend aangepakt. Zo is het brandstofverbruik nog verder teruggeschroefd. Pakweg 1 op 17 rijden is daardoor eenvoudig haalbaar. Dankzij het zuinige karakter blijft de Twingo de komende twee jaar vrijgesteld van houderschapsbelasting.
Vanzelfsprekend zijn er sterkere auto's te bedenken, maar met zijn 75 pk 1.2 viercilinder (de instapversie) kan deze Renault aardig meekomen. Je moet misschien even wennen aan de korte pedaalslag van de koppeling en de niet echt licht schakelende versnellingsbak, maar in deze klasse kun je nu eenmaal niet alles hebben. Bovendien is de viercilindermotor van de Twingo tussen de drie- en tweecilinders van de concurrentie gewoon een pluspunt.
Dashboardontwerp en afwerking staan op een fatsoenlijk niveau. De stoelen zijn ook op langere ritten redelijk comfortabel. Voor een auto van 369 centimeter lengte biedt de Twingo veel interieurruimte. Ook achterin, als je voor een paar honderd euro verschuifbare stoelen bestelt. Passagiers aan boord? Dan schuif je ze naar achteren en lijkt de Renault opeens bijna een limousine. Schuif of klap je de stoelen vooruit, dan kun je volumineuze bagage meenemen.
Zelfs de basisversie van de Twingo heeft een paar fijne accessoires aan boord. Zoals centrale deurvergrendeling, elektrisch bedienbare ramen en cruisecontrole. Voor rond de tien mille stel je zelfs een behoorlijk luxe uitvoering samen. Minpuntjes zijn er overigens ook. Wij zijn bijvoorbeeld niet gecharmeerd van de hoog in het midden geplaatste meters (met digitale snelheidsmeter) in combinatie met een erg laag geplaatste radio. Het meest stoort ons echter het wat vreemde gevoel in de besturing. Hopelijk doet Renault nog wat aan de ongelukkig afgestemde, elektrisch werkende bekrachtiging.
Veel binnenruimte
Pluspunten van de nieuwe Renault Twingo zijn het frisse uiterlijk, de royale binnenruimte, de veelzijdigheid, het lage brandstofverbruik en de vrijstelling van de houderschapsbelasting. Minder gewaardeerd wordt de elektrische bekrachtiging die een vreemd gevoel in de besturing geeft. Tevens is kritiek mogelijk op de radiobediening. Jammer is ook dat van de Twingo geen vijfdeurs uitvoering wordt geleverd.







