Actuele thema's
RSS 24 uur DvhN

RSS Tweedehands

Xedos6: Japanse topper gered van de sloop

Een splinternieuwe auto of motorfiets is voor veel mensen geen haalbare kaart. Velen zijn aangewezen op een tweedehandsje. Het Dagblad van het Noorden-testteam – William Pomp (36) en Bouwe van Norden (56) – neemt wekelijks occasions onder de loep tot 7500 euro. Vandaag een Xedos6 uit 1998 voor 3450 euro.

Testteamlid William Pomp is deze keer aan de beurt om een auto uit te kiezen. Niet geheel onverwacht komt de liefhebber van excentrieke voertuigen met een exoot op de proppen. "Deze keer heb ik in Zweeloo iets gevonden waar jij vast nog nooit van hebt gehoord, Bouwe”, legt hij zijn kompaan een beetje plagerig voor. "Wij gaan een Xedos6 rijden.”

"Een Xedos6, het topmodel van Mazda uit de jaren negentig?” verrast Van Norden Pomp voor de zoveelste keer met zijn autokennis. "Een puik staaltje Japanse autotechniek. Oerdegelijk en zo betrouwbaar als De Nederlandsche Bank.” Pomp houdt zich wijselijk stil en trapt het gaspedaal van zijn Volvo C30 nog iets dieper in op weg naar Autobedrijf Germs aan de Zweeler Hoofdstraat.

Daar staan ze. Twee in de showroom en één achterin de werkplaats. "Dit was in die tijd topklasse, en dat is het eigenlijk nog steeds”, beweert garagehouder Johannes Germs terwijl hij zijn hand over een motorkap laat glijden. Gezien de verkoopcijfers is het eigenlijk een wonder dat hier drie exemplaren staan van de Xedos6. Onbekend maakt onbemind. Van 1992 tot 2000 werden er maar 1561 van verkocht in Nederland. In 1998, het jaar waarin de te testen auto voor het eerst te naam werd gesteld, waren dat er maar 112. Een zeldzaamheid dus. "Voor mij is dit eigenlijk gewoon hobby”, vertelt Germs. "Ik ben hier jaren Mazda-dealer geweest met ontzettend veel plezier. Dat goede gevoel is altijd gebleven, dat gaat er ook nooit meer af. Vandaar.”

Hij weet eigenlijk niet eens zeker of hij de auto's wel wil verkopen. "Wat dat betreft, ben ik misschien ook wel een rare”, meent Germs, die aangeeft dat een liefhebber altijd met hem kan komen praten. De Xedos6 waar het testduo vandaag voor komt is donkerblauw met chroomranden langs de portierruiten. Die geven het toch al elegante model nog meer cachet. "En dan te bedenken dat deze wagen eigenlijk voor de sloop was bestemd", vertelt Germs.

Hij wilde de Xedos, die hij ergens in de buurt van Rotterdam op de kop tikte, gebruiken als donorauto voor de andere twee. "Maar deze was nog zo mooi, dat vond ik eigenlijk zonde”, vertelt de Zweeler garagehouder. "De distributieriem lag eraf. Ik heb dat allemaal weer keurig gerepareerd en moet je nou eens zien. Geen roest, helemaal niets, gewoon een heel mooie auto.”

Het is inderdaad een plaatje, beaamt Mobiel-tester Pomp, die helemaal weg is van het geluid van de zacht zoemende zescilinder: "Als je de motorkap dichtdoet, hoor je helemaal niets meer. Dan is het net een elektrische auto.” Onderweg wijst Pomp op de luxe die deze auto aan boord heeft. "Climate control, elektrische ramen en kijk, zelfs cruise control met bediening aan het stuur. Dat was voor die tijd toch iets unieks? Deze auto was zijn tijd ver vooruit. En met die wegligging is ook niets mis. Hij stuurt als een moderne auto. Je voelt dat je met een kwaliteitsproduct op pad bent. Zo'n auto verslijt je volgens mij nooit.”

Mazda Xedos6 2.0 V6

De donkerblauwe Xedos6 van autobedrijf Germs aan de Hoofdstraat 17 in Zweeloo heeft de Mazda-fabriek in december 1997 verlaten, maar is in januari 1998 voor het eerst in Nederland te naam gesteld. Het Japanse topmodel heeft 240.000 kilometer gereden. Volgens Germs is dat geen enkel probleem voor zo'n wagen. De APK is geldig tot maart 2012. De auto is van alle gemakken voorzien. Stuurbekrachtiging, elektrische ramen, climate control, stereo, cruise control, uitstapverlichting in de portieren, het zit er allemaal op. Germs vraagt 3450 euro voor de Xedos. Liefhebbers mogen zich melden. Meer informatie is te vinden op www.autogerms.nl.

De kans bestaat dat deze Xedos6 is verkocht als u dit artikel leest. Van de kwaliteit van de besproken auto moeten kopers zich zelf vergewissen.

RSS Overig Tweedehands
  1. wo
    vrij veel bewolking
    7°/16°
  2. do
    zwaar bewolkt en af en toe regen
    10°/16°
  3. vr
    vrij veel bewolking
    9°/14°
  4. za
    vrij veel bewolking
    5°/14°
  5. zo
    vrij veel bewolking
    5°/16°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Werkende gepensioneerden bedreiging voor oudere werknemers

Doe mee met het EK voetbal!
Volg ons op twitter
Gratis DvhN iPad app
De klas van toen

Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding