'Iemand redden geeft kick'
DVHN | Gepubliceerd op 21 februari 2012, 12:47Wie: Janny Oosten (41), Hoogezand
Wat: Brandweervrouw
Ze maakt lange en zware werkdagen in het jachtbetimmeringsbedrijf van haar partner en ze is een fanatiek dressuuramazone. En ze werkt bij de vrijwillige brandweer. "Het is passen en meten om alles met elkaar te combineren." In 1999 meldde ze zich aan bij de vrijwillige brandweer van Hoogezand-Sappemeer. "Om mens en dier te helpen." En na ruim twaalf jaar doet ze dat nog graag. "Je hoort het eigenlijk niet te zeggen, maar een flinke woningbrand is een mooie klus. Als er maar geen slachtoffers vallen. Dan wordt het zwaar. Net als bij zware ongelukken, beknellingen of verdrinking. Maar als je iemand weet te redden, geeft dat een enorme kick."
Met haar lange blonde haren en tengere postuur is Oosten een vrouwelijke verschijning. Maar als ze haar pak aan heeft, staat ze haar mannetje. "Van de 45 vrijwillige werknemers van het korps zijn er vier vrouw. Een keer in de vier weken heeft Oosten oproepdienst met haar ploeg en moet ze 24 uur per dag paraat zijn om snel uit te rukken. Gemiddeld gaat de pieper een keer of zes per week. "Dat betekent acuut stoppen met dat waar je mee bezig bent. Of 's nachts snel de kleren aanschieten die al klaar liggen naast het bed. Hup, naar de kazerne."
Twee keer in de maand staat een oefening op het programma en er zijn regelmatig familie- en personeelsuitjes. "Een stukje teambuilding." Een paar jaar geleden heeft Oosten vanwege grote drukte in het eigen bedrijf overwogen te stoppen met haar werk voor de brandweer. Maar ze besloot toch te blijven. "Het is te leuk en te belangrijk. Het is gewoon een deel van mijn leven. Je moet er voor de volle honderd procent achterstaan. Het thuisfront ook. Anders is het niet te doen."







