'Nederland is echt niet uitgekeken op dierentuin'
DVHN | Gepubliceerd op 02 september 2010, 21:39 Laatst bijgewerkt op 18 maart 2011, 15:36EMMEN - Het Dierenpark Emmen, jaar na jaar verkozen tot mooiste dierentuin van Nederland, verkeert in financiële moeilijkheden. Vorig jaar werd een verlies geleden van 2,4 miljoen euro. Oorzaken: minder bezoekers en hogere kosten. Vijf vragen aan directeur Frankwin van Beers, die het tij wil keren.
In het topjaar 1993 waren er 1,7 miljoen bezoekers, vorig jaar 1,1 miljoen. Is de dierentuin passé?
"Nee, Nederland is niet uitgekeken op dieren. Er zijn heel veel factoren die meespelen, zoals de financiële crisis. Ook is het zo dat Emmen lange tijd vooruitstrevend en vernieuwend is geweest. Denk aan het safaripark, de vlindertuin, geen hekken rond de dierenverblijven. Andere dierentuinen doen dat nu ook, dus we onderscheiden ons niet meer zoals voorheen. Verder speelt mee dat er ongelooflijk veel dingen bij zijn gekomen waar mensen naartoe kunnen: van airraces tot raceauto's in de binnenstad van Rotterdam."
Pretparken bouwen om de paar jaar een nieuwe attractie om bezoekers te binden en nieuwe te trekken. Moet de dierentuin ook zoiets doen?
"Er moet inderdaad iets nieuws komen. Daarover zijn we hard aan het nadenken. Maar verwacht geen achtbaan. Het moet wel met dieren te maken hebben."
Er bestaan vergevorderde plannen het dierenpark te verhuizen naar een nieuwe locatie.
"Daarmee komen we terug op het niveau van een dierentuin met landelijke uitstraling, internationale uitstraling zelfs. Maar dat gaat nog even duren. We moeten ook nu iets doen.”
De bouw van de nieuwe dierentuin kost 150 miljoen euro. Is dat ooit terug te verdienen?
"Zeker. We hoeven overigens niet alles zelf te betalen. We krijgen ondersteuning van de gemeente Emmen en een behoorlijk bedrag door de verkoop van de grond op de huidige locatie, in de binnenstad. Die grond is van ons. We moeten wel de ambitie hebben om weer een park van nationaal formaat te worden en dat zijn we nu niet. We moeten niet stil blijven zitten. We zijn wel bekend, maar we zijn niet de top van de markt. Dat moet veranderen.”
Als je verlies lijdt, moet je snijden in de kosten. Nemen jullie straks afscheid van de olifantenkudde?
"Het is echt niet zo dat een olifant meer kost omdat het een groot dier is. Er zijn kleinere dieren die meer zorg en begeleiding vragen. De olifanten blijven." (ANP)






Reacties Inloggen