'FC Emmen juridisch vervolgen voor wanbeleid'
DVHN | Gepubliceerd op 26 januari 2012, 21:39EMMEN - De gemeente Emmen moet kijken of er een mogelijkheid is om FC Emmen juridisch te vervolgen voor wanbeleid. Dat stelde fractievoorzitter Harry Leutscher van LEF! donderdagavond in de gemeenteraad.
Leutscher zei zich bedonderd te voelen. Hij reageerde op het dreigend faillissement van de club dat mede het gevolg is van wanbeleid en het niet nakomen van afspraken met de gemeente. Die loopt in het ergste geval een risico van 3,8 miljoen euro, legde wethouder Bouke Arends (PvdA) uit. De gemeente is grootaandeelhouder van het stadion en als de voetbalclub failliet gaat en dus geen huurder meer is van het stadion, is de gemeente Emmen die miljoenen kwijt.
Wethouder Arends zei in een reactie nog geen oordeel te willen geven op de mogelijkheid om FC Emmen juridisch aan te pakken. De term 'bedonderd' vond hij trouwens te zwaar. "Een onbetrouwbare zakenpartner dan?", probeerde Leutscher nog. Arends: "Dat laat ik graag aan het oordeel van anderen over."






