RSS Groningen

'Tbs'ers sneller op proefverlof'

GRONINGEN - Tbs'ers moeten uiterlijk anderhalf jaar nadat hun gedwongen behandeling is begonnen, het recht krijgen op begeleid proefverlof. Na tweeënhalf jaar moet ook een verlof zonder begeleiding mogelijk worden. Dit schrijven de directeuren van de tbs-klinieken in een nog niet gepubliceerde nota.

Een versoepeling van het verlofregime moet het tbs-systeem dat vast dreigt te lopen, weer vlot trekken.

De gezamenlijke algemeen-directeuren van de twaalf tbs-klinieken wilden hun plannen deze week naar buiten brengen, maar hebben in overleg met het ministerie van justitie besloten tot uitstel. Proefverloven van tbs'ers liggen uiterst gevoelig als gevolg van een aantal ernstige misdrijven waar tbs'ers met verlof bij betrokken waren. De directeuren stellen dat het politieke klimaat op dit moment niet gunstig en onvoldoende stabiel is voor een debat over versoepeling van het verlofbeleid.

Door die incidenten is het verlofsysteem in de afgelopen jaren fors aangescherpt. Uit angst voor nieuwe incidenten worden nauwelijks nog verloven toegekend. Indirect heeft dat ertoe geleid dat de gemiddelde behandelduur van tbs-patiënten is opgelopen van zes naar ruim tien jaar. Het systeem dreigt hierdoor vast te lopen.

Meer tbs'ers komen op longstay-afdelingen, volgens critici een verkapte vorm van levenslang. Een ander effect is dat rechters terughoudender zijn geworden in het opleggen van de tbs-maatregel. Steeds vaker belanden criminelen met een psychische stoornis in een gewone gevangenis en uiteindelijk ook onbehandeld op straat.

Een normering van het verlofbeleid, zoals de directeuren dat voorstaan, moet leiden tot een verbetering van de behandelingen en daarmee ook dat de behandelduur wordt verkort. Nu beslist een commissie onder de verantwoordelijkheid van de minister van justitie over het al dan niet toekennen van verloef. De kliniek heeft hierbij een adviserende rol. >> 2,3

Deel dit artikel via

Reacties Inloggen

Nog geen reacties.
Op artikelen ouder dan 1 dag kunt u niet meer reageren.
RSS Overig Groningen
  1. za
    licht bewolkt
    -17°/-5°
  2. zo
    vrij veel bewolking
    -11°/-4°
  3. ma
    vrij veel bewolking
    -9°/-3°
  4. di
    vrij veel bewolking
    -10°/-3°
  5. wo
    zwaar bewolkt
    -7°/-1°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Te gek voor woorden dat Nederland alweer ontregeld is geraakt door een dag winterweer

Nu te koop!
Gratis DvhN iPad app
IJsbanen in Noorden
IJsbaan open? Meldt het de krant.
Bekijk hier het overzicht van geopende ijsbanen in Groningen en Drenthe.
Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding