Actuele thema's
RSS 24 uur DvhN

RSS Groningen

Minister verbiedt overname huisartsen door Menzis

WINSCHOTEN - Minister Schippers van volksgezondheid wil het overnemen van huisartsenpraktijken door een bedrijfsonderdeel van zorgverzekeraar Menzis gaan verbieden. Maar zolang er geen alternatief is voor het dreigende huisartsentekort in Oost-Groningen, wil ze wel een tijdelijke uitzondering maken.

Dit antwoordt Schippers op Kamervragen. Formeel neemt niet Menzis maar dochterbedrijf Zorgpunt de praktijken over. Zorgpunt is met twee huisartsenpraktijken in Winschoten plannen voor een zorgboulevard aan het ontwikkelen.

Volgens Schippers is er op dit moment nog geen sprake van een tekort aan huisartsen in Oost-Groningen. Maar er gaan binnenkort wel veel oudere huisartsen stoppen. De minister gaat ermee akkoord dat Menzis tijdelijk inspringt om te voorkomen dat er een tekort ontstaat. Maar na verloop van tijd moet de verzekeraar de praktijk dan weer verkopen.

Intussen is de huisartsenkring Groningen met de provincie en Menzis bezig met een alternatief. Dat wordt een stichting die praktijken overneemt als er gaten vallen.

Reacties

RSS Overig Groningen
  1. wo
    vrij veel bewolking
    7°/17°
  2. do
    zwaar bewolkt en af en toe regen
    10°/16°
  3. vr
    vrij veel bewolking
    9°/14°
  4. za
    vrij veel bewolking
    5°/14°
  5. zo
    vrij veel bewolking
    5°/16°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Werkende gepensioneerden bedreiging voor oudere werknemers

Doe mee met het EK voetbal!
Volg ons op twitter
Gratis DvhN iPad app
De klas van toen

Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding