Actuele thema's
RSS 24 uur DvhN

RSS Groningen

Opnieuw veel extra banen in Eemshaven

EEMSHAVEN - De Duitse stop op kernenergie gaat voor veel werkgelegenheid in de Eemshaven zorgen. De laatste maanden is er vanuit Duitsland grote interesse om via de Eemshaven de bouw van windparken op de Noordzee te faciliteren.

Deze week werd bekend dat het Hamburgse Buss Ports het terminalbedrijf Orange Blue Terminals in de Eemshaven vestigt. Vanaf die locatie, met een grootte van 22 hectare, wordt de lading overgeslagen die nodig is voor de bouw van windparken. Buss geeft daarmee al te kennen wat voor rol het weggelegd ziet voor de Eemshaven. Buss wordt concurrent van het al in de Eemshaven gevestigde Wagenborg en Wijnne & Barends.

In het Duitse deel van de Noordzee zijn tientallen windparken gepland. Alleen al in Duitsland wordt de werkgelegenheid rond de bouw van die parken op 10.000 banen tot 2020 geschat. De windparken zijn vanaf de Eemshaven gemakkelijk te bereiken.

De Eemshaven is kansrijk als uitvalsbasis omdat alle grote Duitse parken binnen het verzorgingsgebied liggen. De drie grote Europese windmolenbouwers (Enercon, Bard en Vestas) zijn alle drie actief in de Eemshaven.

Word vriend van Dagblad van het Noorden op Facebook
Volg Dagblad van het Noorden op Twitter

Reacties

RSS Overig Groningen
  1. wo
    vrij veel bewolking
    7°/17°
  2. do
    zwaar bewolkt en af en toe regen
    10°/16°
  3. vr
    vrij veel bewolking
    9°/14°
  4. za
    vrij veel bewolking
    5°/14°
  5. zo
    vrij veel bewolking
    5°/16°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Werkende gepensioneerden bedreiging voor oudere werknemers

Doe mee met het EK voetbal!
Volg ons op twitter
Gratis DvhN iPad app
De klas van toen

Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding