Actuele thema's
RSS 24 uur DvhN

RSS Groningen

Waddenkust toch weer deels windmolenvrij?

GRONINGEN - Tussen Hornhuizen en Noordpolderzijl lijkt ineens geen plaats meer voor windparken. Ook delen van de Oldambtster polders aan de Eems-Dollard zouden niet langer worden gezien als geschikte locatie.

De veranderingen blijken deze week te zijn aangebracht op een herziene kaart van twee Haagse ministeries. Nieuw is een gebied voor grootschalige windenergie langs de A7 bij Nieuweschans. Op de vorige kaart werd de provincie omsingeld door mogelijke locaties voor windmolens. Natuur- en milieuorganisaties, inwoners en gemeenten sloegen alarm en beklaagden zich over de aantasting van het open landschap. "Onduidelijk is waarom gebieden zijn geschrapt en toegevoegd. Er zit beweging in. Hopelijk kunnen we meer gronden wegstrepen", zegt PvdA-gedeputeerde William Moorlag.

De provincie wil uitsluitend windparken in de Eemshaven, bij Delfzijl en langs de N33. Anton de Schutter uit de Westpolder bij Vierhuizen smeedt met collega-agrariërs plannen voor grote windmolens langs de waddenkust. De landbouwers voeren overleg met de Duitse windmolenbouwer Enercon. Ze zijn verrast dat hun gebieden niet meer op de kaart van de ministeries staan.

"Dat zegt ons niets. Het rijk schrapt ze met een pennestreek maar het kan ze er ook zo weer opzetten. Wij gaan door." "Tegen de provincie zeggen we: denk niet alleen in beperkingen, richt je op wat er wel mogelijk is."

RSS Overig Groningen
  1. wo
    vrij veel bewolking
    7°/16°
  2. do
    zwaar bewolkt en af en toe regen
    10°/16°
  3. vr
    vrij veel bewolking
    9°/14°
  4. za
    vrij veel bewolking
    5°/14°
  5. zo
    vrij veel bewolking
    5°/16°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Werkende gepensioneerden bedreiging voor oudere werknemers

Doe mee met het EK voetbal!
Volg ons op twitter
Gratis DvhN iPad app
De klas van toen

Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding