RSS Nederland

'EU-steun nodig voor aardappelzetmeelsector'

STRAATSBURG - De Europese Commissie moet zorgen voor een overgangsregeling voor de aardappelzetmeelsector als de EU-subsidie aan deze bedrijfstak in 2012 grotendeels wordt beëindigd. De Europarlementariërs Thijs Berman (PvdA) en Esther de Lange (CDA) hebben daar gisteren op aangedrongen bij de Europese Commissie.

Berman en De Lange stemmen ermee in dat de Europese subsidie voor de sector verdwijnt, maar willen dat er alles aan gedaan wordt om banenverlies te voorkomen. De Europese Commissie moet een voorstel uitwerken zodat de zetmeelfabrieken kunnen investeren in de toekomst, vinden zij. In Nederland staan zo'n 14.000 banen op de tocht, vooral in de noordelijke provincies.

Aardappelzetmeel wordt onder meer gebruikt als plantaardig alternatief voor producten uit oliederivaten, zoals plastic bekertjes en verpakkingsmateriaal. Het kan dus volgens Berman en De Lange een rol spelen bij de overgang naar een duurzame economie. (ANP)

Deel dit artikel via

Reacties Inloggen

Nog geen reacties.
Op artikelen ouder dan 1 dag kunt u niet meer reageren.
RSS Overig Nederland
  1. za
    vrij veel bewolking
    -13°/-4°
  2. zo
    zwaar bewolkt
    -8°/-1°
  3. ma
    zwaar bewolkt en af en toe regen
    -2°/4°
  4. di
    vrij veel bewolking
    1°/4°
  5. wo
    bewolkt met lichte regen of motregen
    2°/5°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Ik verlies mijn vertrouwen in de veiligheid van internet

Nu te koop!
Gratis DvhN iPad app
IJsbanen in Noorden
IJsbaan open? Meldt het de krant.
Bekijk hier het overzicht van geopende ijsbanen in Groningen en Drenthe.
Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding