Duitse tandartsen azen op Nederlanders
DVHN | Gepubliceerd op 27 januari 2012, 15:23 Laatst bijgewerkt op 27 januari 2012, 15:33LEER/GRONINGEN - Duitse tandartsen in het grensgebied tussen Nieuweschans en Enschede azen op Nederlandse patiënten die ongerust zijn over de tarieven. Volgens tandarts Maria Kaschner uit Leer, van de Vereinigung unabhängiger Vertragszahnärzte, zijn de Duitse tandartsen goedkoper. Op de website Tandarts.de staan bijna vijftig Duitse tandartsen die nadrukkelijk Nederlandse patiënten werven.
Of de Duitse tandartsen daadwerkelijk goedkoper zijn dan de Nederlandse, is de vraag. Een aantal Nederlandse tandartsen hanteert lagere prijzen. Tandartsorganisatie NMT maakt zich vooralsnog weinig zorgen over de Duitse concurrentie, zegt de NMT-woordvoerder. "Het is de vraag of de tarieven wel echt goed met elkaar te vergelijken zijn.
In Nederland is enige onrust onder patiënten ontstaan nu het ministerie de tandartstarieven per 1 januari heeft vrijgegeven. Zorgverzekeraars constateren dat een deel van de tandartsen hogere bedragen in rekening brengt, tot 10 procent meer dan voorheen. Volgens de meeste tandartsen valt dat in praktijk juist wel mee en dat bleek ook uit onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit NZa. Patiënten kunnen op verschillende websites terecht om tarieven te vergelijken, zoals Vergeljikmondzorg.nl en 123tandarts.nl. Vooral Vergelijkmondzorg.nl werkt redelijk goed. Patiëntenfederatie NPCF en Zorgverzekeraars Nederland (ZN) zijn bezig met een eigen vergelijkingssite maar die is nog lang niet online.






