Bij Koen Dijkstra, met zijn 21 jaar het jongste statenlid van Drenthe, vechten verbazing en ontzetting nog altijd om voorrang. Het was dat hij zich nog net in veiligheid kon brengen, maar anders was hij onderweg van Emmen naar Assen uit een Arriva-bus gevallen.
"Tijdens de rit gingen de deuren halverwege de bus zo maar open. De chauffeur heeft eerst geprobeerd het euvel provisorisch te verhelpen en is later gestopt om bij een boer een stuk touw te vragen. Vervolgens is hij gewoon doorgereden", zegt Dijkstra. "Je gelooft je eigen ogen niet."
Voor Dijkstra is het voorval, dat zich recent voordeed, aanleiding om samen met zijn PvdA-collega Jan Slagter, een OV-meldpunt op te richten. "Ik hoop het niet, maar na alles wat ik heb meegemaakt kan ik me voorstellen dat dit soort incidenten zich vaker voordoet."
Dijkstra sprak de buschauffeur aan op de levensgevaarlijke situatie, maar vond geen gehoor. "Ik vond dat hij de bus langs de kant van de weg moest zetten en moest vragen om vervangend vervoer. Dat verzoek heeft hij genegeerd."

