sluiten
Inloggen
Aangesloten sites bij
sluiten

Havo- en vwo-onderwijs in het Noorden moet beter

  • DVHN | Gepubliceerd op 29 april 2009, 10:31
  • Laatst bijgewerkt op 29 april 2009, 10:52
groningen/assen - 

Vijftien havo- en vwo-afdelingen van scholen in Groningen en Drenthe scoren volgens de Onderwijsinspectie onder de maat. Op deze scholen halen leerlingen te lage eindexamencijfers, blijven er te veel leerlingen zitten en is er een te groot verschil tussen het school- en het eindexamencijfer.

Dat blijkt uit het zogeheten opbrengstenoverzicht van de Onderwijsinspectie die haar conclusies baseert op de resultaten van de scholen van de afgelopen drie jaar.

Vijf scholengemeenschappen scoren met zowel hun havo- als hun vwo-afdeling onder de maat. Het zijn het Ommelander College Appingedam, Fivel College Delfzijl, Werkman College Groningen, Aletta Jacobs College Hoogezand en Noorderpoort/Comenius Stadskanaal.

Op het Ommelander College, dat onlangs is beoordeeld als zeer zwakke school, halen scholieren relatief hoge cijfers op hun schoolexamen terwijl ze op hun eindexamen voor de vakken zeker een half tot een heel punt lager scoren. Op het vwo is het verschil zelfs meer dan 1 punt. De Inspectie vindt dat dat verschil maximaal maar een half punt mag zijn. Ook halen de havo- en vwo-leerlingen op de meeste examenvakken lagere cijfers dan vergelijkbare leerlingen van andere scholen. Verder blijven op de havo in de hoogste klassen te veel leerlingen zitten, zegt de Inspectie.

Het Fivel College, die trouwens ook met haar vmbo-afdeling een onvoldoende scoort, kent op de havo en het vwo eveneens een te groot verschil tussen het school- en eindexamencijfer. Ten aanzien van de examencijfers deed de school het dit jaar trouwens beter dan de twee voorafgaande jaren. Haalden leerlingen toen cijfers ver beneden het landelijk gemiddelde nu (de examenleerlingen van 2008) zitten ze op het landelijk gemiddelde (vwo) of kruipen daar tegen aan (havo).

Op het Werkman College in Groningen blijven op de havo en het vwo in de bovenbouw te veel leerlingen zitten, concludeert de Inspectie. Leerlingen scoren met het eindexamen onder het landelijk gemiddelde en op het vwo zit er een te groot verschil tussen het school- en examencijfer. Op het Aletta Jacobs College verschillen de school- en centraal schriftelijke examencijfers ook te veel van elkaar en vooral de laatste twee jaar haalden leerlingen relatief lage cijfers op hun eindexamen. Het Noorderpoort/Comenius, dat onder intensief toezicht staat van de Inspectie, blijven op beide afdelingen de laatste drie jaar te veel leerlingen zitten en ook daar zit een te groot verschil tussen het school- en het eindexamencijfer.

Er zijn trouwens meer scholen die het met hun havo- of vwo-onderwijs drie jaar achtereen jaar niet goed doen. Het zijn het Hondsrug College (havo) en Carmel College in Emmen (vwo), Stad en Esch in Meppel (havo), Ubbo Emmius in Stadskanaal (vwo) en de Vrije School in Groningen (vwo).

(Op de foto leerlingen van het Ubbo Emmius in Stadskanaal)

Inloggen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Schrijf een reactie
Op artikelen ouder dan 1 dag kunt u niet meer reageren.
advertenties

Stelling

Niks mis met groene schaatsblokjes uit Assen (uitleg)
Poll
eens (77%)
oneens (23%)
Totaal aantal stemmen: 1107

Speel het Vancouver 2010 Spel!


Speel het Vancouver 2010 Spel en win mooie prijzen! www.wistikal.nl/vancouver

DvhN op Twitter

Dr. Denker digitaal

Dr Denker online. Klik hier voor de doordraaiertjes.

Top 5 energie (tip)

Met Wonen&Co naar Amsterdam of Berlijn

http://www.dvhn.nl/incoming/article3354173.ece

Met Wonen&Co naar Amsterdam of Berlijn.
Lees hier meer.

Community voor boekenlezers

Watleesjij.nu is de community voor boeken-liefhebbers. Zoek je favoriete boeken en zeg wat je ervan vindt. Watleesjij.nu

advertenties

Z24 Beursnieuws