Assen krijgt de komende jaren miljoenen euro's subsidie voor metingen in het wegverkeer. Bij de metingen worden met sensoren onder meer geluidshinder, stankoverlast en uitstoot waargenomen. Ook kan met het systeem vroegtijdig worden gezien waar files zullen ontstaan.
Automobilisten kunnen met het systeem alvast een parkeerplek in de stad reserveren. Hoe dat precies in zijn werk gaat, wordt later deze week duidelijk. Woensdag wordt bij de presentatie van het project, dat de naam Sensor City draagt, ook duidelijk om hoeveel miljoen het gaat. Dat maakte de provincie Drenthe maandag bekend.
Volgens een woordvoerder van de provincie is het project uniek in de wereld. Sensor City is een van de drie speerpunten in het noordelijke programma Pieken in de Delta, waarvoor Drenthe zich sterk maakt. De twee andere 'pieken' zijn energie en water. Een twintigtal bedrijven, waaronder onderzoeksinstituut TNO, de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) en het instituut voor radioastronomie Astron in Dwingeloo, zijn partners in dit project.


