sluiten
Inloggen
Aangesloten sites bij
sluiten

Assen proeftuin filebestrijding

  • DVHN | Gepubliceerd op 08 februari 2010, 17:13
  • Laatst bijgewerkt op 08 februari 2010, 17:57
assen - 

Assen krijgt de komende jaren miljoenen euro's subsidie voor metingen in het wegverkeer. Bij de metingen worden met sensoren onder meer geluidshinder, stankoverlast en uitstoot waargenomen. Ook kan met het systeem vroegtijdig worden gezien waar files zullen ontstaan.

Automobilisten kunnen met het systeem alvast een parkeerplek in de stad reserveren. Hoe dat precies in zijn werk gaat, wordt later deze week duidelijk. Woensdag wordt bij de presentatie van het project, dat de naam Sensor City draagt, ook duidelijk om hoeveel miljoen het gaat. Dat maakte de provincie Drenthe maandag bekend.

Volgens een woordvoerder van de provincie is het project uniek in de wereld. Sensor City is een van de drie speerpunten in het noordelijke programma Pieken in de Delta, waarvoor Drenthe zich sterk maakt. De twee andere 'pieken' zijn energie en water. Een twintigtal bedrijven, waaronder onderzoeksinstituut TNO, de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) en het instituut voor radioastronomie Astron in Dwingeloo, zijn partners in dit project.

Inloggen
Reacties
  • Dit is weer een mooi en nuttig project waar Assen zich mee kan presenteren. top!

    Geplaatst door djengkrik op 17:58 08-feb-2010
  • files bij Assen ?? tja een maal per jaar met de TT daar heb je niet z'n duur systeem voor nodig

    Geplaatst door Kort voor de Kop op 18:49 08-feb-2010
  • Het enige dat dit gaat opleveren is meer overlast voor de automobilist...

    Geplaatst door DriekusVierkant op 19:36 08-feb-2010
  • tsja t stikt natuurlijk ook van de files in en rond assen

    Geplaatst door godless op 21:30 08-feb-2010
  • Zeg DriekusVierkant....dan cross jij toch met je 4x4 MET winterbanden maar ZONDER subsidie door de weilanden naar huis.Voordeel is dat jij geen last van de flie's hebt.

    Geplaatst door RichardAssen op 09:30 09-feb-2010
  • verhip, is 't al weer 1 april?

    Geplaatst door drenthenaar op 10:18 09-feb-2010
  • @RichardAssen
    Goed plan, doe ik wel vaker! Het zit je wel dwars hè :)

    Geplaatst door DriekusVierkant op 10:41 09-feb-2010
  • Nee hoor Driekus..het zit me niet dwars.Ik spreek je alleen aan om je domme uitspraken.

    Geplaatst door RichardAssen op 15:08 09-feb-2010
  • @ RichardAssen
    Humor moet je kunnen begrijpen ;)

    Geplaatst door DriekusVierkant op 15:30 09-feb-2010
  • Lijkt me dat Driekus beter langzaam, heel langzaam, over de A-28 langs Assen tokkelt - anders krijgen we hier nooit files en valt er ook niks te meten.

    Geplaatst door nemephis op 16:00 09-feb-2010
  • Misschien merkt Driekus niets van files omdat hij altijd vooraan in de file staat?

    Geplaatst door Tukkerije op 16:23 09-feb-2010
  • Of Driekus heeft zo'n Amerikaanse monstertruck en rijdt er gewoon overheen :-)

    Geplaatst door nemephis op 17:04 09-feb-2010
Schrijf een reactie
Op artikelen ouder dan 1 dag kunt u niet meer reageren.

advertenties

Stelling

Met deze doelen is de Piratenpartij een aanwinst voor de Tweede Kamer (uitleg)
Poll
eens (25%)
oneens (75%)
Totaal aantal stemmen: 1254

Schrijf je eigen vakantieverhaal!

Wie schrijft het mooiste vakantieverhaal van Groningen en Drenthe? Jij? Dagblad van het Noorden organiseert opnieuw een schrijfwedstrijd voor de jeugd!

Verandering van formaat

Dagblad van het Noorden verschijnt vanaf 1 april doordeweeks op halfformaat. Lees meer.

DvhN op Twitter

Registratie

Om technische redenen is het tijdelijk niet mogelijk om te registreren op DvhN.nl. Het is niet bekend wanneer het probleem verholpen is. Excuus voor het ongemak. Wij melden het als het weer mogelijk is.

Formule 1 Teammanager

Michael Schumacher doet weer mee! Jij ook? Speel het spel en volg het Formule 1 seizoen.

Top 5 energie (tip)

Met Wonen&Co naar Amsterdam of Berlijn

http://www.dvhn.nl/incoming/article3354173.ece

Met Wonen&Co naar Amsterdam of Berlijn.
Lees hier meer.

advertenties

19\20 maart open dagen

assen ints.techn.sleen

Community voor boekenlezers

Watleesjij.nu is de community voor boeken-liefhebbers. Zoek je favoriete boeken en zeg wat je ervan vindt. Watleesjij.nu

<a href="' + click_url_noembed + '" target="_blank"><img src="http://localhost:8080/admanager/template/ver1-0/graphics/FlashDefault.GIF" width="120" height="120" border="0" alt=""></a>

Z24 Beursnieuws

<a href="' + click_url_noembed + '" target="_blank"><img src="http://localhost:8080/admanager/template/ver1-0/graphics/FlashDefault.GIF" width="120" height="120" border="0" alt=""></a>