Volledig onverwacht, tijdens een partijtje tennis met vrienden in Leek, is afgelopen maandagmiddag Henk Bruins uit Hoogezand overleden. Bruins, die 70 jaar is geworden, vertolkte tijdens zijn leven een prominente rol in de sportwereld van Hoogezand‑Sappemeer.
Hoewel zijn arbeidzame leven er al een geruim aantal jaren op zat, bleef zijn inzet voor het verenigingsleven onverminderd. Met name HSC, de voetbalclub in Sappemeer waarvan hij erevoorzitter was, en de Zeilvereniging Zuidlaardermeer profiteerden volop van zijn passie, zijn gedrevenheid en zijn dadendrang om deze beide sportclubs op te stuwen in de vaart der volkeren. Bovendien was hij als oud‑medewerker van de Rijksuniversiteit Groningen nog voorzitter van het zogeheten guesthouse, dat onderdak biedt aan (buitenlandse) gasten van de RuG.
Aanstaande vrijdag, tussen 19.00 en 21.00 uur, is er in Hotel Faber gelegenheid om afscheid van Henk Bruins te nemen. Een dag later zal hij in besloten kring worden gecremeerd.
HSC heeft uit respect alle wedstrijden, die deze week zouden worden gespeeld, afgelast.



