RSS Wereld

Belgische koning stelt bemiddelaars aan

BRUSSEL - De Belgische koning Albert II heeft zaterdagavond de voorzitters van Kamer en Senaat, Danny Pieters en André Flahaut, aangewezen als bemiddelaar in de kabinetsformatie. Die strandde vrijdag nadat de zeven onderhandelende partijen het niet eens konden worden over een compromisvoorstel van preformateur Elio Di Rupo voor een staatshervorming.

Di Rupo bood zijn ontslag aan. De koning hield dat aanvankelijk in beraad, maar heeft het zaterdagavond verleend.

Pieters is lid van de Vlaamse-nationalistische N-VA, Flahaut van de PS (Franstalige socialisten), de twee grootste partijen sinds de verkiezingen van 13 juni. Zij moeten bekijken of een doorstart van de stukgelopen besprekingen mogelijk is.

De koning ontving zaterdag de voorzitters van de onderhandelende partijen. Naast N-VA en PS gaat het om de Vlaamse en Franstalige christendemocraten en groen en de Vlaamse socialisten.



Deel dit artikel via

Reacties Inloggen

Nog geen reacties.
Op artikelen ouder dan 1 dag kunt u niet meer reageren.
RSS Overig Wereld
  1. vr
    vrij veel bewolking
    -9°/-2°
  2. za
    vrij veel bewolking
    -11°/-4°
  3. zo
    vrij veel bewolking
    -8°/0°
  4. ma
    zwaar bewolkt met lichte regen of motregen
    -2°/4°
  5. di
    vrij veel bewolking
    0°/4°

dekrantvantoen

 

 
Stelling

Ik trek vandaag ook een warme trui aan

Nu te koop!
Gratis DvhN iPad app
IJsbanen in Noorden
IJsbaan open? Meldt het de krant.
Bekijk hier het overzicht van geopende ijsbanen in Groningen en Drenthe.
Toos & Henk
Facebook

> Online artikelen per dag
Maa |  Din |  Woe |  Don |  Vrij |  Zat |  Zon
Selecteer datum
Aanbieding
Aanbieding
Aanbieding