sluiten
Inloggen
Aangesloten sites bij
sluiten

Bootvluchtelingen verdronken bij Turkije

  • ANP | Gepubliceerd op 02 november 2005, 21:01
  • Laatst bijgewerkt op 06 november 2005, 21:17
ISTANBUL/SIRACUSA - 

Zeker tien bootvluchtelingen die van Turkije naar een Grieks eiland wilden komen, zijn verdronken. Hun boot kapseisde in de Egeïsche Zee voor de Turkse kust bij Izmir, meldden plaatselijke media woensdag.

De Turkse kustwacht ontdekte de drijvende lichamen. Vanaf de zinkende boot was nog een noodsignaal afgegeven. Zeven opvarenden overleefden de ramp. Zij verklaarden dat zij uit het Afrikaanse Mauritaniƫ en uit Palestina kwamen.

Voor de kust van het Zuid-Italiaanse eiland Siciliƫ zijn meer dan vierhonderd illegalen onderschept, meldden Italiaanse media woensdagmorgen. Zij arriveerden in twee schepen.

De kustwacht ondekte bij het eilandje Lampedusa een schip met meer dan 180 opvarenden. Dit schip is naar het eiland gesleept, waar de opvarenden zijn ondergebracht in een opvangcentrum.

Een tweede schip, met ongeveer tweehonderd passagiers, bevond zich op de grens van de territoriale wateren van Malta en Siciliƫ toen de kustwacht het schip op sleeptouw nam en het opbracht naar Pozzalo aan de zuidkant van het eiland.

Inloggen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Schrijf een reactie
Reageren op dit forum is niet mogelijk.

advertenties

Stelling

Noorderling moet minstens eenmaal per jaar naar Dierenpark Emmen (uitleg)
Poll
Eens (34%)
Oneens (66%)
Totaal aantal stemmen: 628

Wonen




Over alles wat het wonen in het Noorden leuk maakt! De laatste trends, het stoerste design, de leukste tips, de mooiste interieurs en de heerliijkste tuinen.

Bespaar en win!

Toos & Henk

advertenties