Eigen bedrijf raakt weer in zwang
DVHN | Gepubliceerd op 02 september 2010, 09:25 Laatst bijgewerkt op 18 maart 2011, 15:37De daling van het aantal mensen dat zelf een bedrijf begint is omgeslagen in een stijging. Het aantal starters in de eerste zeven maanden van dit jaar groeide naar bijna 72.000 tegen 62.000 in dezelfde periode van 2009.
Dit is een toename van liefst 16 procent. Volgens de Kamer van Koophandel komt dit doordat 'het weer een beetje beter gaat met de economie en ook het ondernemersvertrouwen recent weer is toegenomen'.
"De aanwas van starters is uitstekend nieuws voor onze economie", benadrukt een woordvoerder van de Kamer. "Wij zijn blij dat zo veel mensen zich voelen aangetrokken tot het ondernemerschap." De KvK spreekt voorzichtig van "een doorbraak. Het is misschien nog te vroeg om te spreken van een definitieve ommekeer, maar het begin is veelbelovend".
Uit onderzoek van adviesbureau Hay Group blijkt dat veel werknemers in ons land verlangen naar ander werk. Zestig procent van de ondervraagden geeft dit aan. "Een groot aantal denkt sterk aan het zelfstandig ondernemerschap. Hierdoor zal het aantal starters in augustus, en vooral in september en oktober mogelijk nog een extra slinger krijgen", verwacht Rick Kruiswijk, algemeen directeur van kennisbemiddelaar HeadFirst.





