Genieten van de tuin
DVHN | Gepubliceerd op 08 november 2011, 10:14 Laatst bijgewerkt op 08 november 2011, 10:15De mooiste, leukste en opvallendste tuinhuizen uit het Noorden. In deze aflevering: Emmen.
Laat het maar aan Henk en Sieka Kip over, om van hun qua afmetingen wat bescheiden achtertuin in een Emmer woonwijk, een rijk ingericht paradijsje te maken. Veel beelden, planten en bomen in potten, ornamenten waar water overheen sijpelt, stijlvolle arrangementen, lampen en lantaarns alom. Ze hebben dan ook heel wat afgeknutseld in de zestien jaar dat ze hier wonen. Een tuinhuis hoorde daar vanzelfsprekend ook bij, in klassiek monumentaal groen en donkerrood geverfd, en voorzien van twee oude glas-in-loodramen.
"Maar het is ook al wit geweest hoor. En geel. En groen. O ja, dat is het nu ook weer. Maar het kan maar zo zijn dat het volgend jaar weer anders is. We hebben het destijds gebouwd omdat we toch ergens de fietsen allemaal kwijt moesten."
Het tuinhuis dient nu nog steeds wel een beetje als opslagruimte, maar dat gaat veranderen: Henk wil er een theehuis annex studiehok van maken binnenkort. "In mijn vrije tijd studeer ik theologie, en dan wil ik wel eens even ergens rustig zitten."
Het bouwen van het tuinhuis, het inrichten van een computerruimte in de schuur, het openbreken van de keuken: Henk draait er zijn hand niet voor om. "Ik ben altijd aan het knutselen. Ik mag nu even niks meer verzinnen, maar ik heb nog veel meer ideeën, dus er komt vast nog wel eens weer wat."
Grootste succesnummer: de achter het huis aangebouwde serre. "Daar zijn we altijd te vinden. We hebben er laatst zelfs een extra televisie in gehangen, zo'n lekker plekje is het. Mooi dicht op de tuin ook. En als daar 's avonds alle lampen aangaan, en de lichtjes achter de raampjes van het tuinhuis, en de lantaarnpalen: man, dat is pas echt genieten. Dan kan ik hier wel uren zitten kijken naar de tuin, zó mooi!"







